Zpráva oddílu atletiky TJ Vysočany za rok 2004

Vydáno: před 19 lety | Autor: Tomáš Hejč | Kategorie:
Počet přečtení: 13002×

V loňském roce se atleti našeho oddílu účastnili soutěží jednotlivců i soutěží družstev.

V soutěžích jednotlivců se atletky našeho oddílu zúčastnily závodu Veletržní laťka mládeže v Brně na Výstavišti. Radka Škvařilová v kategorii mladších žákyň skočila do výšky 125cm a umístila se na 9. místě. Aneta Ševčíková v kategorii starších žákyň skočila 130cm a umístila se na 14. místě.

13. listopad u loňského roku náš oddíl uspořádal terénní závod pro veřejnost Běh Šmehličkou. Trať byla 1,6km dlouhá. Závodu se zůčastnilo 15 dětí ve věku do 14 let z Vysočan a z Blanska. Celkově nejlepším běžcem závodu se stal Jakub Mynařík s časem 7 min a 14 sec.

V soutěži družstev jsme se zúčastnili krajského přeboru. Mladší žactvo mělo 3 kola krajského přeboru družstev, všechny závody byly v Brně a starší žákyně měly 2 kola přeboru družstev, 1. kolo v Hodoníně a 2. kolo v Kyjově.

Mladší žákyně se celkově umístily na 3. místě ze šesti oddílů a mladší žáci na 7. místě z osmi oddílu. Nejlepší atletkou Vysočany z mladšího žactva je Radka Škvařilová, která v běhu na 100m překážek obsadila 8. místo a vrhu koulí hodem 6,42m obsadila 4. místo.

Starší žákyně se umístily na 5. místě z osmi oddílů. Nejlepší atletkou ze starších žákyň je Hana Škvařilová. Ta bodovala v hodu diskem výkonem 16,26m a 7. místem a ve vrhu koulí výkonem 7,02m.

V tomto roce se budeme opět zúčastňovat krajského přeboru družstev a žáci a žákyně budou trénovat nové disciplíny – skok o tyči, hod oštěpem a běh na 400m překážek.

Celkově nejlepší atletkou Vysočany roku 2004 se stala Radka Švařilová.